Kostarika

Kostarika, ležící na území Střední Ameriky a omývána z jedné strany Atlantickým a z druhé strany Tichým oceánem , je malá země, ale zato s  největší druhovou rozmanitostí živočichů i rostlin na světě.

Kam se člověk podívá, tam vidí ty nejúžasnější květiny, stromy, nejpestřejší ptáky a jiná zvířata, jaké na světě existují. Na malé rozloze zde najdeme vysoké hory , činné sopky a jejich kouřící krátery a fumaroly, husté tropické pralesy, nádherné pláže lemované palmami, porosty Mangrovy stromů a mnoho dalších typů krajiny.

kostarika02

 

I proto je celá čtvrtina území Kostariky chráněna formou národních parků a rezervací. V nejzachovalejších tropických pralesích v Latinské Americe uvidíme množství opic, malých i obrovských papoušků, různé druhy ještěrů a žab, při troše štěstí tapíry, mravenečníky, nosáli, prasata Pekari a další druhy zvířat.

Nemluvě o fantastických květech orchideí a bromélií, liánách a stromech s neuvěřitelnými tvary kmenů a kořenů. Navštívíme horský mlhový prales, kde lze zvolit i odlehlé turistické trasy bez davů turistů a podniknout i adrenalinové akce typu tarzaning,

tarzaning21

kdy člověk jezdí vysoko mezi korunami stromů připevněn kladkou k lanu, nebo tzv. canopy tours, klidnější procházky po visutých mostech, z nichž lze vidět i život v nejvyšších lesních patrech.